Doğal tuz nasıl anlaşılır?

Doğal tuz nasıl anlaşılır?

Yazar: Tuzumlamba Okunma Sayısı: 266 Yayın Tarihi: 13 Jun 2019 Yorum 0

Dış görüşünden tuzun doğallığı konusunda şüpheniz var ise, tuzun rafine veya doğal olduğunu test etmek aslında çok kolay: Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın. 5-10 dakika kadar bekleyin. Sirke yeni açılmış gazlı içecekler gibi aşağıdan yukarı doğru köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra da bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir.

Devamı..!

Kredi Kartı ile Ödeme Yöntemleri

Kredi Kartı ile Ödeme Yöntemleri

Yazar: Tuzmarketi Okunma Sayısı: 8362 Yayın Tarihi: 28 Dec 2017 Yorum 0

Ödeme Yöntemleri Kredi Kartınızla Güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Türkiye'nin en güvenilir Online Ödeme sistemi olan İYZİCO güvenliği aracılığıyla yapılmaktadır. Finansal bilgileriniz alıcılar ve satıcılar arasında asla paylaşılmaz. Bilgileriniz 256 bit Güvenlik Sertifikasıyla Şifrelenmektedir.

Devamı..!

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 6658 Yayın Tarihi: 29 Jun 2017 Yorum 0

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular S: Çankırı Tuz lambası zamanla negatif iyon yayma etkisini yitirir mi? C: Hayır, Çankırı tuz lambalarını üzerine su dökmediğiniz sürece ve nemli ortamlarda yaktığınız sürece ilk gün aldığınız gibi sürekli kullanırsınız ve faydasından istifade edebilirsiniz.

Devamı..!

Kaya Tuz Lambası Oluşumu

Kaya Tuz Lambası Oluşumu

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 539 Yayın Tarihi: 29 Jun 2017 Yorum 0

Kaya Tuz Lambası Oluşumu Aşkı anlamanın ve anlatmanın iki yolu vardır. Ya lamba gibi yanmalı ya da tuz gibi olup kokutmamalı sevgiyi. Dilimizin ucuyla midemize kadar ve son yıllarda yatak odalarımıza kadar tuz lamaba olarak giren tuz aslında hayatın, aşkın ve gecenin tam ortasında yer alıyor.

Devamı..!

Kaya Tuzunun Önemi ve Faydası

Kaya Tuzunun Önemi ve Faydası

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 6458 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Kaya tuzunda insan vücudunda olduğu gibi 84 farklı element/mineral bulunmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç duyduğumuz elementleri kaya tuzu kullanarak giderebiliriz. Ancak burada bahsedilen elbette ki rafine edilmemiş yani belirli işlemlerle kimyası bozulmamış olan tuzdur. Rafine edilmiş olan kaya tuzunda sadece Sodyum ve Klorür olmak üzere iki element kalmaktadır. Ayrıca rafine tuzlar beyazlaştırılmak ve akışkan hale getirilmek için içerisine farklı kimyasallar(siyanür) eklenmektedir.

Devamı..!

Tuzum Lamba ve Nasıl Kullanılır.

Tuzum Lamba ve Nasıl Kullanılır.

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 7419 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Tuz lamba, içerisinde bulunan ampül'ün yanması ile ısınır. Isınan tuz, havaya (-) eksi iyon dağıtır. Eksi iyon, havanın vitaminleri olan moleküllerdir. 2-3 kilogramlık bir tuz lamba, yeterli ısıya ulaştığında 10m² lik bir mekanın havasını %300 oranında daha temiz hale getirir. Tuz lambasının içersinde 15 watt'lık fırın ampülü bulunmaktadır. 15 whatt'lık ampül kaya tuzunun yeterince ısınmasını sağlamaktadır. Gece yatmadan önce tuz lambasını yakıp sabah kalktığınızda söndürmeniz yeterlidir. Bu süre içersinde yeterince ısınması sağlar.

Devamı..!

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri Özellikleri

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri Özellikleri

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 10041 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Çankırı kristal tuzundan yapılmış sabunlar cildinizin bakımını doğal olarak yerine getirir. Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez.

Devamı..!

1 den 7 e 7 (1 sayfa) ürün gösteriliyor