Çankırı Kaya Tuzunun Hikayesi

Çankırı Kaya Tuzunun Hikayesi

Yazar: dursun Okunma Sayısı: 221 Yayın Tarihi: 04 May 2018 Yorum 0

Çankırı Kaya Tuzunun Hikayesi Çankırı Kaya Tuzunun Hikayesi Türkiye’de günümüzde kullanılan 2 farklı tuz bulunmaktadır. Biri deniz tuzudur ve bunu her yerde bulabilmektesiniz ve bir diğeri ise kaya tuzu olmaktadır. Bunu da yine birçok yerde bulabilirsiniz, fakat kaya tuzunun hasını bulmak çok önemlidir. Kaya tuzunun en iyisini bulduktan sonra, onu yemeğe de koyabilirsiniz, farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz, ama aynı zamanda sanat için kullanabilirsiniz.

Devamı..!

BİR ÇANKIRI MUCİZESİ TUZ LAMBASI

BİR ÇANKIRI MUCİZESİ TUZ LAMBASI

Yazar: dursun Okunma Sayısı: 229 Yayın Tarihi: 04 May 2018 Yorum 0

BİR ÇANKIRI MUCİZESİ TUZ LAMBASI Ticari faaliyet hayatımıza başladığımız 1970’li yıllardan beri sizlere en üst kalitede hizmet etmeye çabalıyoruz. 2014 yılında hizmete açmış bulunduğumuz Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan tuz temalı otelimiz İstanbul-Samsun karayolu üzerinde Ilgaz ilçesinde bulunmaktadır. 2490 parça ürünümüzün bulunduğu Tuz marketimiz içinde satışı yapılan ve astım da dahil bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan Tuz Lambası ve organik kaya tuzu içerisinde bulundurduğu saf minerallerle Çankırı ilinin insan vücuduna sunduğu bir hazinedir.

Devamı..!

Alerjik Astıma Karşı Tuz Lambası !

Alerjik Astıma Karşı Tuz Lambası !

Yazar: Dursun Okunma Sayısı: 1118 Yayın Tarihi: 04 May 2018 Yorum 0

Alerjik Astıma Karşı Tuz Lambası ! Alerjik astıma karşı tuz lambası kullanmanın nedenleri: Akarsular, deniz dalgalarının dövdüğü sahiller, ormanlar, dağlar insanın kendisini taptaze ve enerji dolu hissettiği yerlerdir. Ancak şehir karmaşasında, modern binalarda bunu hissetmemiz zordur. Peki bunun sebebini düşündünüz mü ? Bunun sebebini biz söyleyelim negatif iyonların azlığı, Bir şelale kenarında cm3 başına 50.000 negatif iyon düşerken modern binalarda cm3 başına düşen negatif iyon sayısı 20 civarlarına düşmektedir. Tavsiyemiz negatif iyonların yoğun olduğu ortamlarda daha çok zaman geçirmenizdir. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor. Ortamdaki negatif iyonları doğal olarak arttırmak için size tavsiyemiz tuz lambalarıdır. Tuz lambası ile rahat bir nefes alacaksınız. Tuz lambaları Çankırı Kaya Tuzundan imal edilmektedir.

Devamı..!

TUZLAMBASI NEDİR

TUZLAMBASI NEDİR

Yazar: Dursun Okunma Sayısı: 219 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

TUZLAMBASI Bir önceki yazımız olan tuz lambası nereden alınır başlıklı yazımızda değerli müşterilerimizin bizleri neden seçtiğini veya tuz lambasını nereden alacağı konusunda yapmış olduğu değerlendirmelerde bizi neden seçtiğine ilişkin bazı bilgilere değindik.

Devamı..!

KAYA TUZLARI

KAYA TUZLARI

Yazar: Dursun Okunma Sayısı: 302 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

KAYA TUZU Kaya tuzda insan vücudunda olduğu gibi 84 farklı element/mineral bulunmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç duyduğumuz elementleri kaya tuzu kullanarak giderebiliriz. Ancak burada bahsedilen elbette ki rafine edilmemiş yani belirli işlemlerle kimyası bozulmamış olan tuzdur.

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor